سخن روز : وحشیگری به یک حیوان. ظلم به بشریت است – تنها تفاوت آن در نوع قربانی است. - آلفونس دو لامارتین اگر حیوانات می توانستند حرف بزنند چه اسمی روی دژخیم خود می گذاشتند ؟ ! - صادق هدایت حیوانات دوستان من هستند. من دوستانم را نمی خورم - جرج برنارد شاو
ساماندهی CNVR

تشکیل جلسه کارگروه ساماندهی سگهای بدون سرپرست در فرمانداری شیراز

ealfa ir - 1399/07/27 1113 بازدید 0 نظر
IMG

روز شنبه ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹جلسه کارگروه کنترل جمعیت  سگ‌های آزاد استان در فرمانداری به ریاست آقای دکتر  حقیقی و نمایندگان ادارات و ارگانهای مربوطه و موسسه محیط زیستی مردم نهاد ایلفا تشکیل شد. اعضای محترم این موسسه  خانم ها  رفعانی ، انصاری و شکر فروش و آقای مومنی در جلسه شرکت داشتند و در این جلسه علاوه بر معرفی آخرین شیوه های علمی  دنیا جهت کنترل و کاهش تعداد سگهای آزاد،  نمونه هایی از اجرای عملی این شیوه اصولی توسط موسسه را نیز ارائه نمودند. هدف، ساماندهی سگهای آزاد به صورت علمی و انسانی و خداپسندانه و همچنین افزایش رضایت و آسایش شهروندان می باشد که  با استفاده از  روشهای علمی و اصولی به روز شده دنیا در این زمینه با همکاری مردم و مسؤولین به اجرا درآیند. در این راستا موسسه ایلفا فیلمی از فعالیت های چند ساله خود در زمینه های مختلف آموزش و فرهنگ سازی،  امداد و درمان حیوانات شهری و پرندگان و حیات وحش، فعالیت های زیست محیطی ،عقیم سازی سگهای آزاد و..... را به مسؤولین حاضر در جلسه ارائه نمود.

حقیقی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شیراز:
*حمایت از حیوانات نیازمند فرهنگ سازی است.*

آقای دکتر عبدالرسول حقیقی معاون محترم و فرهیخته فرماندار در پیج فرمانداری فعالیت های موسسه را مفید دانسته و از آن تقدیر نموده و به لزوم همکاری و تعامل میان مسؤولین و سازمانهای مردم نهاد برای پیشرفتهای بیشتر در عرصه های مختلف، برای شهر عزیزمان شیراز  اشاره کردند. دکتر حقیقی ضمن اشاره به اهمیت و نقش کارگروه های مدیریت پسماند و کنترل و ساماندهی سگ‌های بدون سرپرست، اراده و پیگیری جدی متولیان حفظ و تامین سلامت عمومی جامعه در اجرای مصوبات و ارائه طرح‌ها و راهکارهای عملیاتی در راستای بهبود وضعیت سلامت و بهداشت محیط زیست شهرستان شیراز را ضروری برشمرد و بر ادغام هر دو کارگروه و تشکیل جلسات مستمر ماهیانه با حضور همه اعضا تاکید کرد. معاون فرماندار ضمن تاکید بر تعامل بیش از پیش دستگاههای اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد حامی حیوانات، ضرورت حرکت در مسیر آگاه بخشی و فرهنگ‌سازی حفظ محیط زیست و دوستی با حیوانات را یادآور شد.
دکتر عبدالرسول حقیقی در ادامه با تقدیر از عملکرد سازمان مردم نهاد ایلفا به عنوان مجموعه حامی حیوانات به ویژه در زمینه شناسنامه‌دار کردن سگ های بدون سرپرست، بر توسعه فضاهای موجود نگهداری این حیوانات و نیز بررسی و شناسایی فرصت های جدید با شرایط مناسب بهداشتی توسط شهرداری ها در راستای ساماندهی هرچه بهتر حیوانات رها شده در سطح شهرستان شیراز بر اساس دستورالعمل‌های وزارت کشور تاکید کرد. سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شیراز در پایان بر نظارت دقیق مدیریت پسماند شهرداری شیراز بر نحوه ساماندهی سگ‌های بدون صاحب و جلوگیری از جمع‌آوری سگ‌های پلاک دار تاکید کرد.


آدرس کوتاه این خبر:

www.ealfa.ir/139907273679

برای دریافت لینک این خبر کد زیر را با گوشی خود اسکن کنید
ارسال نظرات

ایمیل شما در دسترس عموم نخواهد بود.
کادرهای ستاره دار را حتما پر کنید.